Lefkada

S c r o l l D o w n

Słońce, długie plaże o mieniącym się w blasku słońca piasku oraz przejrzysta woda Morza Jońskiego o niezwykle lazurowej barwie sprawiają, iż malownicza Lefkada to idealne miejsce na wypoczynek pełen niezapomnianych wrażeń. Warte zobaczenia liczne atrakcje, klimatyczne miasteczka i zapierające dech w piersiach widoki na długo pozostaną w pamięci.

Lefkada może stanowić jeden z przystanków podczas rejsu po Wyspach Jońskich. Podróż promem, wypływającym z portu Sami na Kefalonii, w kierunku Lefkady to niesamowita przygoda obfitująca w moc emocji. Rejs do Vasiliki trwa około godziny.

Wyspa położona na Morzu Jońskim, tuż u zachodnich wybrzeży Grecji kontynentalnej, zachwyca rajskim krajobrazem oraz plażami o jasnym miękkim piasku. Jedna z najpiękniejszych i chętnie uczęszczanych przez turystów plaż znajduje się w Porto Katsiki. Strome skały, biały piasek i kontrastująca z nim błękitna tafla wody stwarzają idealne warunki do relaksu. Przejrzyste morze zachęca do uprawiania snorkelingu i podziwiania bogactwa podwodnego świata. Miłośnicy przyrody podczas pobytu na wyspie koniecznie powinni się udać nad malownicze wodospady Ronie, do których prowadzi przepiękny wąwóz. Na końcu kanionu wodospad formuje kilka bajkowych oczek wodnych, gdzie istnieje  możliwość zażycia kąpieli.

Amatorów sportów wodnych, pragnących aktywnie spędzić czas na łonie natury, z pewnością zadowoli zaś wycieczka do miasta Vasiliki, które zapewnia doskonałe warunki do wind- oraz kitesurfingu. Miejscowość tętni życiem, co sprawia, iż jest także idealnym kurortem dla miłośników rozrywki.

Osoby marzące o zaczerpnięciu chwili spokoju z dala od zgiełku i tłumu turystów powinny zaś pomyśleć o wypoczynku w niewielkiej wioseczce Vafkeri, położonej w górach wśród bujnych gajów oliwnych. Co ciekawe żyje tutaj zaledwie 100 mieszkańców. Miły dla oka krajobraz, kilka kameralnych greckich tawern i uśmiechnięci ludzie…atmosfera Vafkeri przyciąga podróżników spragnionych pobytu w miejscu, gdzie zatrzymał się czas.

Miłośnicy nocnego trybu życia moc wrażeń odnajdą zaś w Nidri. Rozbudowane kompleksy hotelowe oraz puby i kluby, oferujące zabawę do białego rana spełnią oczekiwania turystów spragnionych rozrywki. Co warto tu zobaczyć? Spędzając wczasy na wyspie, warto wybrać się do zabytkowego klasztoru Faneromeni, który zlokalizowany jest na wzgórzu nad stolicą wyspy i stanowi najważniejsze miejsce kultu religijnego na Lefkadzie. Kościół wzniesiono w 1734 r., następnie został przebudowany, dwukrotnie spłonął, a w XIX stuleciu nastąpiła jego ostateczna renowacja.

Spokojna i malownicza Lefkada to raj dla osób szukających chwili wytchnienia na łonie natury, wśród bajkowych widoków. Długie jasne plaże, krystalicznie czysta woda o magicznym lazurowym odcieniu, przepiękne wodospady Ronie oraz prawdziwie grecka atmosfera pozwolą się zrelaksować i zapomnieć o codzienności.

 

Dodaj komentarz