Zakynthos

S c r o l l D o w n

Bajkowa wyspa Zakynthos, położona na ciepłym i kuszącym piękną lazurową wodą Morzu Jońskim, przyciąga osoby spragnione relaksu wśród egzotyki i rozgrzewających promieni słońca. Malowniczy krajobraz, bliskość natury oraz bogata grecka kultura sprawią, iż urlop na wyspie dostarczy wielu pozytywnych wrażeń zarówno miłośnikom plażowania, jaki i turystom  preferującym zwiedzanie.

Zakynthos – uroki wyspy, klimat, atrakcje

Wycieczka na Zakynthos może stanowić kolejny przystanek po malowniczej, mitycznej Itace lub położonej nieopodal niej Kefalonii. Rejsy promem z Pessady (miasta portowego na Kefalonii) do Agios Nikolaos, zlokalizowanego na Zakynthos, odbywają się codziennie o godzinie 8.00 oraz 18.00. Najlepszą porą na podróż są miesiące od kwietnia do października. Na wyspie panuje klimat śródziemnomorski subtropikalny. Słupek rtęci latem sięga ok. 40 kreski, zaś temperatura wody, aż do września, utrzymuje się na poziomie ok. 25 stopni.

Podczas pobytu na Zakynthos warto wybrać się do słynnej Zatoki Wraku, gdzie na piaszczystej, otoczonej wysokimi skałami plaży, znajduje się stary zniszczony statek. Według lokalnej legendy w przeszłości wrak należał do przemytników papierosów, którzy w trakcie rejsu w 1983 r. zostali zauważeni przez  straż przybrzeżną i uciekając wpadli na mieliznę. Statek stanowi jedną z największych atrakcji na wyspie, a jego zdjęcie umieszczane jest niemal na wszystkich pocztówkach. Wyprawa do malowniczej Zatoki Wraku może okazać się wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Miłośnicy przyrody powinni również pomyśleć o zobaczeniu, przyciągających magiczną grą świateł i kolorów, Błękitnych Grot. Przejrzystość wody sięga tutaj samego dna. Do jaskiń można się dostać jedynie od strony morza. Rejsy organizowane są m.in. z Agios Nikolaos, Skinari oraz Alykanas. Istnieje także możliwość przepłynięcia się łodzią ze szklanym dnem. Pasjonatów zwiedzania z pewnością zadowoli zaś wyprawa do położonej na wschodzie stolicy wyspy – miasta Zakynthos. Miejscowość zachwyca przepięknymi budynkami w stylu weneckim oraz neoklasycystycznym. Wśród zabytków architektury sakralnej wyróżnić należy: kościół Agios Nikolaos, kościół Agios Dionyssios oraz kościół Agios Markos. Na uwagę zasługuje także Muzeum Sztuki Postbizantyjskiej oraz Zamek Wenecki. Zwolennicy słonecznych kąpieli oraz pasjonaci przyrody chwili błogiego relaksu zaznają zaś na długiej piaszczystej plaży Gerakas, słynącej z objętych ochroną endemicznych żółwi caretta caretta.

Zakynthos – magiczne wczasy nad Morzem Jońskim

Urlop na Zakynthos to doskonała propozycja dla osób spragnionych relaksu na długich plażach o jasnym miękkim piasku oraz miłośników natury, marzących o wypoczynku wśród malowniczych, zapierających dech w piersiach widoków. Wczasy na Zakynthos dostarczą mocy niezapomnianych wrażeń.

 

Dodaj komentarz