Katakolon

S c r o l l D o w n

Jednym z bardziej popularnych miejsc, które idealnie nadaje się na początek rejsu po wybranych greckich wyspach jest Katakolon. To nieduże, lecz niezwykle atrakcyjne miasteczko, położone na półwyspie Peloponez na Morzu Jońskim. Słynie z licznych kafejek i nadmorskich restauracji, serwujących przepyszne dania kuchni greckiej i niezwykle bogaty wachlarz przysmaków z owoców morza.

Wyspa Katakolon to raj dla miłośników historii i starożytnej kultury. Istnieje możliwość odbycia wycieczki do położonej niedaleko Olimpii. To starożytne miasteczko było miejscem kultu Zeusa i zawiera wiele pamiątek po odbywających się tu tzw. igrzyskach olimpijskich.

Na tej greckiej wyspie na turystów czekają ruiny stadionu, hipodromu, gimnazjonu czy sali gimnastycznej. W centrum zabudowań sportowych znajduje się Altis – pamiątka po sanktuarium Zeusa ze słynną rzeźbą przedstawiającą jego osobę dzieła Fidiasza. Do zwiedzania są także liczne gaje oliwne. Katakolon stanowi dobrze rozwiniętą bazę turystyczną, w której znajdziemy wiele możliwości nauki i uprawiania licznych sportów wodnych i uczestniczenia w aktywnym wypoczynku, korzystając z dobrodziejstw morza.

 

Dodaj komentarz